Tyrimas: kas lemia el. parduotuvių sėkmę Lietuvoje?
E-verslas
Antradienis, 05 Lapkritis 2013 12:15

Svarbiausia kliūtis spartesnei el. prekybos rinkos plėtrai – per maža perkamoji galia. Lietuvoje veikiančių elektroninių parduotuvių savininkai ir vadovai nesutaria, ar rinkoje el. prekybos vietų pakanka, ar kol kas yra pernelyg mažai, rodo mokėjimo internetu būdo „Sving“ atlikta apklausa. 44 proc. jos dalyvių įsitikinę, kad šiuo metu esančių el. parduotuvių visiškai pakanka, tačiau daugiau nei trečdalis (36 proc.) mano, jog jų turėtų būti daugiau. 2013 m. Lietuvoje veikė apie 400 interneto svetainių, kuriose buvo galima įsigyti prekių ir paslaugų internetu.

 

Kliūtys spartesnes plėtrai

Apklausos dalyviai išskyrė ir pagrindines priežastis, kurios trukdo dar spartesnei el. prekybos plėtrai Lietuvoje. Svarbiausia kliūtimi įvardinta šalies gyventojų perkamoji galia – ją minėjo 40 proc. apklaustųjų. 27 proc. mano, kad dalies gyventojų nenorą pirkti internetu lemia nerimas dėl saugumo, 23 proc. įsitikinę, jog daliai interneto vartotojų trūksta ir reikiamų įgūdžių.

„El. parduotuvių skaičius Lietuvoje yra nemažas. Tačiau vertinant ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai – vaizdas kiek kitoks. Didelė dalis lietuviškų el. parduotuvių gan mėgėjiško lygio, kai kur net nėra integruotų tiesioginio atsiskaitymo galimybių – už pasirinktą prekę reikia mokėti atskirai jungiantis per banką ir atliekant pavedimą pagal gautą sąskaitą. Tokios el. parduotuvės labiau primena katalogus internete. Rinkai dar trūksta brandos“, - mano didžiausios lietuviškos el. parduotuvės Pigu.lt vadovas Dainius Liulys.

 

Motyvai įkurti el. parduotuvę

Pagrindiniu motyvu įkurti el. parduotuvę Lietuvoje paprastai tampa iki tol vykdyta tradicinė prekybinė veikla: 3 iš 10-ies apklaustųjų teigė, kad el. parduotuvę sukūrė kaip papildomą pardavimo kanalą šalia anksčiau veikusios fizinės parduotuvės. Ketvirtadalis apklaustųjų nurodė, jog į el. prekybos sritį žengė norėdami pradėti nuosavą verslą ir užsidirbti pinigų.

Lietuvos el. prekybos asociacijos duomenimis, per pastaruosius 5 metus Lietuvoje įsteigta daugiau nei 300 naujų el. parduotuvių. 2007 m. jų buvo apie 40, šiemet – per 400.

 

Sėkmės receptas

„Apklausos metu taip pat norėjome sužinoti, koks el. parduotuvių sėkmės receptas. Kaip svarbiausią sėkmės komponentą jų savininkai ir vadovai nurodė platų prekių ir paslaugų pasirinkimą – jį minėjo kiek daugiau nei penktadalis apklaustųjų. Taip pat didelę įtaką el. prekybos verslui turi siūlomų kainų patrauklumas (18 proc.), el. parduotuvės patikimumas ir patogumas (po 15 proc.)“, - išvadomis dalijosi mokėjimo internetu būdo „Sving“ rinkodaros vadovė Simona Savickienė.

Apklausoje dalyvavo 30 skirtingo dydžio lietuviškų el. parduotuvių, prekiaujančių įvairių kategorijų prekėmis, vadovai ir savininkai. Apklausa atlikta 2013 m. rugpjūčio mėn. mokėjimo internetu būdo „Sving“ iniciatyva.

„Sving“ – šiemet Lietuvoje pristatytas mokėjimo internetu būdas, suteikiantis galimybę už prekę sumokėti per 14 dienų be jokių papildomų mokesčių. Perkant pakanka nurodyti tik el. pašto adresą.

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed