Stringa elektroninių bilietų sistema
E-verslas
Ketvirtadienis, 13 Rugpjūtis 2009 09:29
Keletą metų diegiama, 20 mln. Lt kainavusi elektroninių transporto bilietų sistema, turinti vieningai veikti trijuose didžiuosiuose miestuose, kol kas neveikia.

Valdininkai prisipažįsta, kad vis dar deramasi, kas ir kaip finansuos bilietų platinimo įrangos įsigijimą, praneša LTV „Šiandien“.

Viešai skelbiama, kad elektroninio viešojo transporto bilieto sistema jau yra parengta, tačiau praktiškai ji neveikia. Modernesnė bilietų žymėjimo sistema veikia tik Kaune.

„Mes elektroninę sistemą, tiek elektromechaninius komposterius, tiek borto kompiuterius, jau turėjome ir anksčiau, todėl ir miestiečiai yra įpratę ne prie tų senųjų metalinių krokodilų, vadinamų, bet prie elektromechaninių komposterių“, – sako Paulius Keras, Kauno savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas.

Tuo metu Vilniuje ir Klaipėdoje iki šiol naudojami dar sovietmečio komposteriai, mat, pasak valdininkų, vis dar deramasi dėl elektroninių bilietų platinimo, stringa įrangos techninė priežiūra.

„Kai kuriuose autobusuose sumontuota įranga neveikia taip, kaip turėtų veikti. Gaila, bet techninė priežiūra, kuri turi būti operatyvesnė, kol kas mūsų lūkesčių nepatenkina“, – teigia Gintaras Neniškis, „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas.

„Tie patys „Lietuvos spaudos“ kioskeliai neturi infrastruktūros, kurie įgalintų įrašyti į kortelę duomenis. Reikia nusipirkti papildomą paslaugą, įgalinti juos tą infrastruktūrą susikurti ir pradėti naudotis“, – tvirtina Rimvydas Jančiauskas, Vilniaus savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas.

Šiuo metu, pasak Vilniaus valdžios atstovų, deramasi, kokiomis dalimis tiekėjas ir miesto valdžia pasidalys įrangos pirkimo išlaidas.

Prieš kelerius metus pradėtas ir keletą kartų strigęs projektas finansuotas iš Europos Sąjungos paramos. Projektą prižiūrinti agentūra sako, kad elektroninių bilietų sistema turi veikti tinkamai.

„Jeigu nustatytume patikros vietoje, kad ji nepilnai išnaudojama, tai būtų atitinkami sprendimai. Būtų sprendžiamas klausimas, ar tinkamai panaudotos struktūrinių fondų lėšos sukuriant tokią infrastruktūrą. Viena iš priemonių yra visų ar dalies lėšų grąžinimas“, – sako Daiva Grigorjeva, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros Struktūrinės paramos departamento l.e.p. direktoriaus pavaduotoja.

Kada keleiviai galės naudotis visų rūšių transporto elektroniniais bilietais, valdininkai pasakyti negali.

Šaltinis: LRT
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed