Prekybos įmonės savo klientų mokumą tikrina 70 proc. dažniau
E-verslas
Penktadienis, 05 Balandis 2013 08:44

Nemokamai pasitikrinti partnerių mokumą verslo valdymo sistemoje „EuroSkaita“ pasiūliusi bendrovė „Prototechnika“ skaičiuoja, kad per dvejus metus užklausų skaičius padidėjo 70 procentų. Sistemos vartotojai jau įprato iš pradžių patikrinti mokumą ir tik vėliau parduoti prekes ar paslaugas be išankstinio apmokėjimo.

 

 

„Skolų prevencijos“ funkcija „EuroSkaitos“ vartotojai naudojasi nuo 2010 m. Čia pateikiama skolų išieškojimo ir prevencijos paslaugų bendrovės „Gelvora“ sistemos www.infodebt.lt informacija bei išvada, ar dominanti įmonė yra rizikinga. Vartotojai taip pat gali palikti savo komentarą ar pažymėti, kad įmonė vėluoja atsiskaityti už prekes ar paslaugas.

 

2012 m. birželį-sausį informacijos apie dominančias įmones ieškojo 790 „EuroSkaita“ vartotojų, kai atitinkamu laikotarpiu 2010 m. užklausas pateikė 464 „EuroSkaita“ vartotojai.

 

Rūtos Stanevičienės, „Gelvoros“ Ekonominės informacijos valdymo skyriaus vadovės, teigimu, skolų prevencija aktuali visų sričių didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėms: „Tai gali būti ūkininkus tikrinančios agrotechnika prekiaujančios įmonės, taip pat ir vaistines tikrinančios farmacijos bendrovės. Taip pat dažnai funkciją naudoja kuru didmena prekiaujančios bendrovės, kurios tikrina kreditines kuro korteles užsisakančias įmones. Funkcija praverčia visose srityse, kur atsiskaitymas gali būti atidėtas.“

 

Pasak Kęstučio Skukausko, „Prototechnikos“ direktoriaus plėtrai, sistemos www.infodebt.lt pateikiama informacija padeda „EuroSkaitos“ vartotojams tiksliau įvertinti sandorių riziką ir dar efektyviau valdyti finansus.


„Šia paslauga naudotis paprasta. Vartotojui nereikia išeiti iš „EuroSkaitos“ lango – užklausą jis gali pateikti ir vertinimą gauti paspaudęs mygtuką „Skolų prevencija“. Paslauga nemokamai teikiama visiems naujesnes „EuroSkaita“ versijas turintiems klientams, jų šiuo metu yra daugiau kaip 800“, – sako K. Skukauskas.



 

Mokumo statistika

Sistemoje www.infodebt.lt kaupiami juridinių asmenų duomenys rodo, kad skolos smulkėja: pernai vidutinė skolos suma buvo apie 1 000 Lt, šiemet – 300 Lt. Taip pat vis dažniau savo skolomis domisi fiziniai asmenys: 2012 m. per mėnesį buvo gauta apie 100 paklausimų, 2013 m. – daugiau kaip 200 kartų per mėnesį teiraujamasi apie fizinių asmenų skolas. Šiuo metu sistemoje sukaupta 40 000 fizinių asmenų įsiskolinimų, kurių skolos suma siekia 200 mln. Lt.

 

2012 m. paskutinį ketvirtį, palyginti su 2011 m. rugsėju-gruodžiu, 67 procentais didėjo įregistruotų juridinių asmenų skaičius. Ši tendencija stebima ir didžiuosiuose, ir mažesniuose šalies miestuose.

 

Taip pat didėjo restruktūrizuojamų įmonių skaičius. 2012 m. paskutinį ketvirtį, palyginti su 2011 m. atitinkamu laikotarpiu, restruktūrizuojamų įmonių skaičius padidėjo 14,6 procentų.

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed