Pasirašyta e.bylos IT projekto finansavimo sutartis
E-verslas
Trečiadienis, 27 Spalis 2010 19:51
Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasirašė Integruotos baudžiamojo proceso informacinės sistemos sukūrimo projekto, sutrumpintai vadinamo e.byla, finansavimo sutartį.

Projektui, kurį planuojama įgyvendinti per dvejus metus, Europos Komisija skiria apie 6 mln. litų, teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Sistema susies Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM), Informatikos ir ryšių departamento prie VRM, Nacionalinės teismų administracijos, Generalinės prokuratūros bei Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos duomenų bazes. Tai šioms institucijoms leis ne tik aktyviau keistis informacija, bet ir paspartins baudžiamąjį procesą, teigia ministerijos atstovai.

E.byla automatiškai generuos baudžiamųjų bylų struktūrą, procesinių dokumentų blankus, statistines korteles fiksuojant visų tyrime dalyvaujančių įstaigų pareigūnų veiksmus ir informaciją, susijusią su nusikalstamos veikos tyrimu nuo jo užregistravimo iki nuosprendžio paskelbimo. Atsižvelgiant į tai, jog apie 95 procentus ikiteisminių tyrimų Lietuvoje atlieka policijos sistemos padaliniai, o jų kasmet užregistruojama nuo 80 iki 85 tūkst., šios sistemos diegimas, pareigūnų teigimu, yra vienas progresyviausių sprendimų policijos veikloje.

„Projektas ne tik paspartins baudžiamąjį procesą, bet jį ir sumažins jam skiriamas sąnaudas, – pranešime cituojamas ministras R. Palaitis. – Tai yra viena svarbiausių mūsų siekiamybių“.

Pasak ministro, labai svarbu ir tai, kad prie šios sistemos prisijungs Latvijos valstybės policija bei Estijos policijos biuras. Sutelktos šalių pajėgos leis aktyviau kovoti ir su tarptautiniu nusikalstamumu, kas šiuo metu yra aktualu tiek Europos Sąjungai, tiek visam pasauliui. Neatmetama galimybė, jog vėliau prie šios sistemos prisijungs ir kitos šalys.

E.bylos projektas – vienas iš EK skelbto konkurso pagal Nusikalstamumo prevencijos ir kovos su nusikalstamumu specialiąją programą laimėtojų. Šiam konkursui buvo pateikta 70 projektų, 29 iš jų  laimėjo finansavimą, teigiama pranešime.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed