„Omnitel“ iš mobiliojo interneto uždirbo trečdaliu daugiau
E-verslas
Ketvirtadienis, 02 Vasaris 2012 12:38

Bendrovė „Omnitel“ pranešė per 2011 metus uždirbusi 555 mln. litų. Labiausiai „Omnitel“ pajamas augino mobiliųjų duomenų verslas – mobiliojo interneto paslaugos ir išmaniosios įrangos, nešiojamųjų kompiuterių bei mobiliojo interneto modemų pardavimai. Per visus 2011 metus iš mobiliųjų duomenų verslo „Omnitel“ uždirbo net 32 proc. daugiau nei 2010-aisiais, sakoma bendrovės pranešime.

Pranešama, kad šiuo metu plačiausią Lietuvoje „Omnitel“ 3G tinklą sudaro 761 bazinė stotis. Su šio tinklo pagalba „Omnitel“ trečiosios kartos ryšys  aprėpia net 383 šalies gyvenamąsias vietoves.

Pasak bendrovės atstovų, 2011 metais „Omnitel“ pirmoji pradėjo teikti 4G paslaugas ir plėtoti 4G tinklą. Iki 2011 metų pabaigos „Omnitel“ 4G ryšiu aprėpė didžiąją Kauno teritorijos dalį, sostinės centrą, šiaurinius bei vakarinius rajonus ir priemiesčius, bei kitų trijų didžiųjų šalies miestų centrus. „Omnitel“ ketvirtosios kartos ryšiu šiuo metu gali naudotis apie 40 proc. kauniečių bei maždaug ketvirtadalis Vilniaus gyventojų.

Iš viso per 2011 metus „Omnitel“ investavo 118 mln. litų – net 108 proc. daugiau nei per 2010 metus. Daugiausia „Omnitel“ investavo į mobiliojo interneto verslą – 3G ir 4G tinklų plėtrą bei išmaniojo turinio bei programėlių rinkos ugdymą Lietuvoje, matydama tame didelį duomenų perdavimo potencialą. 2011 metais „Omnitel“ inicijavo net dvejas masines programėlių kūrimo dirbtuves „AppCamp“, subūrusias Lietuvos programėlių kūrimo bendruomenę.

„Omnitel“ EBITDA marža 2011 metais sudarė 28 proc. (2010 metais – 33 proc.).  „Omnitel“ pajamos 2010 metais buvo 601 mln. litų. Esminę neigiamą įtaką pajamoms 2011 metais turėjo sumažinti skambučio užbaigimo mokesčiai šalies viduje, bendra ekonominė situacija Lietuvoje bei ydinga situacija viešuosiuose pirkimuose, kai organizacijos yra priverstos pirkti paslaugas per CPO iš vieno operatoriaus, netgi nutraukiant esamas sutartis, neatsižvelgiant į per CPO nuperkamų paslaugų ir ryšio kokybę ar gaunamą vertę, sakoma pranešime.

„Omnitel“ skelbia 2011 metų pabaigoje turėjusi 1 mln. 990 tūkst. vartotojų.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed