Kokių gebėjimų reikia, norint tapti IT specialistu?
E-verslas
Pirmadienis, 23 Gruodis 2019 11:19

Gebėjimas perprasti naujausias technologijas yra būtinas kone kiekvienai profesijai, tačiau kalbant apie informacinių technologijų specialistus, jų privalomų įgūdžių sąrašas yra kur kas platesnis, nei vien naujų programų pažinimas ir įvaldymas. Kokias kompetencijas privalo turėti šiuolaikinis IT specialistas? Jei ieškai karjeros galimybių IT srityje, pasižvalgyk į darbo pasiūlymus čia, randu.lt darbo skelbimų puslapyje.

Specialisto atsakomybė – užtikrinti įmonės naudojamų sistemų patikimumą ir saugumą. Būtent pastaroji atsakomybė itin svarbi dėl sudėtingų kibernetinių atakų, saugumo pažeidimų ar duomenų nutekinimo.

IT specialistas turi užtikrinti, kad įmonėje būtų įgyvendinamos informacijos saugumo gerosios praktikos. Pirmiausia, IT specialistas turi žinoti, kaip yra svarbu suprasti ir užtikrinti IT bei informacijos saugumą. Kiekvienas IT specialistas turi žinoti, kaip vykdomos kibernetinės atakos jo prižiūrimoje aplinkoje, kokios grėsmės ir rizikos egzistuoja ir kokios priemonės padeda nuo jų apsisaugoti.

Informacijos apsauga įgauna vis didesnę reikšmę ir dėl to, kad kuriamos vis naujos priemonės ir metodai duomenims apsaugoti, tačiau kartu didėja ir galimybės juos prarasti. Tokiomis nuolatinės konkurencijos tarp įsilaužėlių ir IT specialistų sąlygomis kiekvienas tinklas ar infrastruktūra tampa pažeidžiami.

IT specialistai turi nuolatos gilintis, suprasti sistemų veikimo mechanizmus, įdėmiai sekti informaciją apie naujausių virusų, įsilaužimo priemonių atsiradimą, mokėti atlikti infrastruktūros testavimus. Kartu jie turi mokėti į sistemas pažvelgti įsilaužėlių akimis, kruopščiai dirbti ir nagrinėti jas kaip visiškai nepažįstamą jiems erdvę, savo žinias ir gebėjimus pritaikant informacijos apsaugojimui. Itin svarbu gebėti aptikti pažeidžiamas sritis, jas saugoti ir mokėti atkurti infrastruktūrą po atakos.

Be įprastų IT saugos priemonių išmanymo, valdymo, pažeidžiamumų stebėsenos ir panašių kompetencijų, šiuolaikinis IT specialistas turi turėti minkštuosius ir žmogiškuosius sugebėjimus, leidžiančius kritiškai mąstyti ir net išmanyti žmonių psichologiją, kad galėtų numatyti galimas socialinės inžinerijos priemones, kokiu būdu programišiai gali bandyti apgauti darbuotojus ar klientus.

Programišiams nuolat tobulinant įsilaužimo būdus, kartu tobulėti privalo ir IT specialistai. Pasak saugumo ekspertų, jei įmonės stokoja IT saugumo žinių, jos turėtų pasitelkti patikimus IT priežiūros paslaugas teikiančius specialistus, taip pat rinktis tinkamus IT ūkio apsaugos sprendimus.

Sistemos nuolat keičiasi, todėl IT specialistai turi nuolat atnaujinti ir gilinti IT saugumo žinias. Be nuolatinio domėjimosi sunku įžvelgti galimas grėsmes, kurios gali slypėti kiekviename įrenginyje, programoje ar interneto tinklo mazge, pavyzdžiui, dėl neatnaujintos programinės dalies ar technikos architektūrinių klaidų.

Labai svarbu IT specialistams kelti savo kvalifikaciją elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo užtikrinimo, incidentų valdymo ir kitose srityse. Dauguma IT specialistų kompetencijų remiasi tarptautinių informacijos saugumo srityje veikiančių sertifikavimo organizacijų teikiama sertifikacija ir praktine IT saugos veikla.

Net ir kalbant apie elementarios IT higienos vykdymą įmonėje, IT specialisto žinios turi būti nuolat atnaujinamos ir plečiamos ir dėl to, kad jis galėtų edukuoti darbuotojus apie saugų darbą su kompiuteriais ir išmaniaisiais įrenginiais.

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed