Kartais reikia pasakyti “ne” potencialiam klientui
E-verslas
Sekmadienis, 03 Sausis 2010 20:08
Šiais sunkiais laikais žmonės jau vis mažiau skundžiasi dėl neteisėtų viršvalandžių - jie džiaugiasi, kad iš viso turi darbą. Ir, norėdami užsidirbti bei išgyventi, imasi visokių veiklų, projektų ir užsakymų. Kartais net per daug nesvarstydami apie konkretaus tokio užsakymo likimą ir ateitį. Nusprendžiau apie tai parašyti, kadangi pastaruoju metu mano aplinkoje atsirado daug tokių "optimistų", kurie pradžioje imasi darbo, o po to ir jie patys, ir užsakovai turi problemų. Realiai su tuo susiduriu IT sferoje, tačiau manau, kad mano mintys gali būti pritaikomos ir kitokiems projektams. Bet apie viską iš eilės.

1. Savo jėgų pervertinimas

Čia jau seniai žinoma programuotojų liga - nemokėjimas racionaliai planuoti. O kartais iš viso planavimo nebuvimas. Negi neteko matyti skelbimų "sukursiu bet kokį tinklapį pagal jūsų poreikius per savaitę"? Be abejo, taip rašo dažniausiai jaunuoliai, kurie turi mažai patirties rimtuose projektuose ir tiesiog nori užsidirbti. Bet jei bent kiek įžengėte giliau į IT projektų pasaulį, prisiminkite, kad prieš padedant parašą ar žodinį sutikimą konkrečiam projektui, apsvarstykite kuo detaliau, kas turi būti sukurta, kaip sukurta, per kiek laiko ir kokios modifikacijos gali būti ateityje. Tai atrodo aišku kaip diena, tačiau kiek kartų teko matyti tokius projektus, kurių nebaigia laiku dėl to, kad neįvertina savo jėgų. Ką čia slėpti, ir pats ne kartą turėdavau atsiprašinėti užsakovų, jei kažko neįvertindavau pradžioje, o po to tai man kainuodavo dienas ar net savaites papildomo neapmokamo darbo… Taigi, IT kolegos - jei jums atrodo, kad jūs nesugebėsite laiku atlikti to, ko reikia - kartais geriau nesiimti vieno projekto vardan to, kad paieškoti kito su palankesnėmis sąlygomis. Jei nusimanote savo darbo sritį, projektų tikrai rasite.

2. Yra ir kita medalio pusė - užsakovas

Per pirmą ar antrą pokalbį pažvelkite į užsakovą ne kaip į pinigų šaltinį, o kaip į žmogų, kuris nori sukurto produkto. Ir paklausykite, kaip jis šneka - ar reikliai, ar nuolaidžiai, ar draugiškai, ar dalykiškai. Reikalas tas, kad nuo to priklauso jūsų bendravimas ateityje, o būtent tai, ką jūs turėsite padaryti papildomai po projekto pirminio varianto pateikimo. O papildomų darbų būna praktiškai visada - turiu omeny ne klaidų taisymą, o darbus iš tos serijos, kai užsakovas kažką pradžioje suformulavo ne iki galo arba projekto vizija pasikeičia jo eigoje. Būtent tai ir reikia suderinti IŠ ANKSTO, optimaliausias variantas - raštiškai su abiejų šalių parašais. Taigi iš pat pradžių pažiūrėkite, ar jūsų pinigų šaltinis nebus jūsų kančios ir naktinio sėdėjimo prie kompiuterio šaltiniu. Jei nujaučiate kažką negero - bėkite nuo to užsakymo.

3. Darbas komandoje

Ir dar vienas variantas. Gali būti taip, kad jums pasiūlo konkretų užsakymą padaryti komandoje su nepažįstamais žmonėmis. Vėlgi - įvertinkite bent preliminariai, ar tie žmonės sugebės padaryti savo darbo dalį. Ir, ar dar blogiau, jie nestabdys viso proceso, nesugebėdami kažko padaryti laiku ir tinkamai. Kita vertus, dar reikėtų atsižvelgti į žmogišką faktorių: ne kartą teko matyti, kad komandos rezultatai buvo prasti vien dėl to, kad žmonės nesugeba elementariai susišnekėti, nuspręsti konkretaus darbo padarymo sąlygas ar pasidalinti atsakomybės. Be abejo, daug ką turėtų daryti projekto vadovas, bet vis tiek reikia įvertinti žmones, su kuriais jums teks dirbti. Ir jei matote, kad turėsite daug vargo vien bendraujant, irgi nepatarčiau imtis projekto.



Taigi, bendra išvada būtų tokia: jei jums siūlo pinigų už kažkokį darbą - faktas, kad papildomi pinigai niekam dar nepakenkė. Tačiau klausimas, ar tie pinigai nekainuos jums daug laiko ir sveikatos, kurios vėliau už jokius pinigus nenupirksite. Ir čia jau klausimas jums - ar teko bent kartą atsisakyti kažkokio projekto, nors buvo uždarbio pagunda? Ir atvirkščiai, ar niekada nesigailėjote kai ėmėtes kažkokio užsakymo?

Šaltinis: skaitykit.lt

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed