Išmaniųjų telefonų bumas išvedė "Omnitel" į augimą
E-verslas
Pirmadienis, 25 Spalis 2010 12:53
Trečiąjį 2010 metų ketvirtį telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ uždirbo 160 mln. litų – 6 proc. daugiau nei 2010 metų  antrąjį ketvirtį, kai „Omnitel“ pajamos buvo 150,6 mln. litų, ir 15,7 proc. daugiau nei pirmąjį 2010 metų ketvirtį (138,3 mln. Lt). „Omnitel“ pajamas augino rekordiniai išmaniųjų telefonų pardavimai, mobiliojo interneto paslaugų paketų populiarėjimas ir stabiliai augantis mobiliojo interneto paslaugų vartojimas.

„Galime drąsiai teigti, kad „Omnitel“, eidama koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis, įvedė Lietuvą į išmaniųjų telefonų erą ir pasiūlė vartotojams tai, kas reikalinga, norint išmaniaisiais telefonais naudotis – ypač palankias sąlygas įsigyti pačius telefonus bei geriausiai Lietuvoje išplėtotą 3,5G tinklą, - sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis. – Išmaniųjų telefonų bumas Lietuvoje ir su tuo susijęs augantis naudojimasis „Omnitel“ mobiliojo interneto paslaugomis leido mums augti antrą ketvirtį iš eilės.“

 „Omnitel“ išmaniųjų telefonų pardavimai 2010 metų trečiąjį ketvirtį buvo rekordiniai. Rugsėjo pabaigoje, palyginti su sausio pradžia, jų buvo parduota daugiau kaip 10 kartų daugiau, o išmaniųjų telefonų dalis tarp visų „Omnitel“ parduodamų telefonų išaugo nuo 13 proc. sausio mėnesį iki 56 proc. rugsėjį. „Omnitel“ tinkle perduotų mobiliojo interneto duomenų kiekis sausio-rugsėjo mėnesiais pasiekė 1,48 mlrd. megabaitų – tai daugiau nei pusantro karto viršija per tą patį laikotarpį pernai perduotų duomenų kiekį.
Pasiūlymai įsigyti išmaniuosius telefonus su paslaugų paketais geriausiomis rinkoje sąlygomis – su 60 proc. nuolaida, bei galimybė naudotis jais „Omnitel“ 3G mobiliuoju internetu didelėje Lietuvos dalyje didino „Omnitel“ vartotojų skaičių, kuris augo 50 tūkst. ir trečiojo ketvirčio pabaigoje viršijo 2 milijonus.

Lyginant trečiojo ketvirčio rezultatus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, fiksuojamas 16 proc. pajamų mažėjimas (2009 m. trečiąjį ketvirtį pajamos buvo 186 mln. Lt) – dėl sumažintų skambučio užbaigimo mokesčių, taip pat dėl bendro nuosmukio rinkoje 2009 metais. Per tris 2010 m. ketvirčius „Omnitel“ pajamos buvo 449 mln. Lt (tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu – 557,8 mln. Lt).

2010 metų trečiąjį ketvirtį „Omnitel“ išlaikė stabilią EBITDA (pelno, neatskaičiavus palūkanų, pelno mokesčio, nusidėvėjimo ir amortizacijos) maržą – 31,3 proc. EBITDA maržai didžiausią įtaką turėjo „Omnitel“ investicijos į išmaniųjų telefonų pasiūlymus ir 3,5G mobiliojo interneto tinklo plėtrą. Per devynis šių metų mėnesius „Omnitel“ 3,5G sparčiojo mobiliojo interneto tinklas buvo išplėstas į 14 miestų ir gyvenviečių, kuriose iki tol trečiosios kartos ryšio nebuvo, o metų pabaigoje „Omnitel“ 3,5G ryšiu bus padengta iš viso 250 Lietuvos miestų, miestelių ir gyvenviečių.

UAB „Omnitel“ yra didžiausia mobiliojo ryšio bendrovė Baltijos šalyse, „TeliaSonera“ grupės narė. Bendrovė teikia platų spektrą patikimų ir kokybiškų telekomunikacijų paslaugų, skirtų perduoti balsą, duomenis, vaizdus, naujausią informaciją, pramogas ir finansines operacijas. "Omnitel" ryšio kokybę ir spartų plačiajuostį mobilųjį internetą užtikrina plačiausias Lietuvoje "Omnitel" 3,5 G tinklas. 2010 metų gegužės mėnesį “Omnitel” pirmoji Lietuvoje pradėjo 4G ryšio bandymus ir pasiekė iki 100 Mbps duomenų perdavimo spartą. Nuo pirmųjų veiklos dienų „Omnitel“ aktyviai prisideda prie šalies technologinės raidos bei socialinės pažangos.

Pranešimas spaudai
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed