„Eurobasket2011“ – bandymo poligonas naujai e.mokėjimo sistemai
E-verslas
Penktadienis, 08 Liepa 2011 14:30
Ar mobilieji telefonai išstums mokėjimo korteles ir sumažins grynųjų pinigų kiekį piniginėse – toks klausimas šiandien kilo per naujos mokėjimo technologijos pristatymą. Kaip sėkminga bus lietuvių sukurta nauja mokėjimo mobiliaisiais telefonais sistema „Mokipay“, žinoma, priklausys nuo vartotojų. Ji bus oficiali Europos krepšinio čempionato atsiskaitymo sistema.

Bendrovė „Mokipay“ šiandien pristatė mokėjimo sistemą, kuomet už prekę ar paslaugą galima atsiskaityti vienu mobiliojo telefono mostelėjimu. Nuo rupgjūčio veiksianti sistema leis atsiskaityti „Eurobasket2011“ arenose ir miestų prekybos vietose mobiliuoju telefonu, naudojant bekontaktę NFC (angl. Near Field Communication) technologiją.

Lietuvos bendrovės moderniu sprendimu aplenkė ir „Google“ kompaniją, besirengiančią teikti „Google Wallet“.

„Mes esame pirmaujantys krepšinyje ir mes esame pirmaujantys technologijose. Manau, artimiausiu metu tą įrodysime“, – sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Kol kas „Mokipay“ veiks tik „Omnitel“ tinkle. Šios bendrovės generalinis direktorius Antanas Zabulis žavėjosi, sparčiu naujosios technologijos sukūrimu.

„Kai kalbėjome prieš 3-4 mėn. buvo tik žalia idėja. Tai vienas iš pavyzdžiu, jei nori – galima. Svarbu, kiek ta paslauga padeda vartotojui“, – sakė. A. Zabulis.

Kiekvienas įsigijęs bilietą į draugiškas krepšinio rungtynes prieš čempionatą, gaus specialią „Mokipay“ kortelę“, kuri, anot Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, pagreitins atsiskaitymą.

Pasak „Mokipay Europe“ vadovo Marko Zbarskio, prieš 15 metų mes neįsivaizdavome, kad telefonas gali būti daugiau nei telefonas.

„Dabar tai ir žaidimo konsolė, ir spausdinimo mašinėlę, ir žemėlapis ir dar daugiau. Iki šiol buvo „nepadengta“ viena mūsų gyvenimo dalykų – transakcijos ir piniginė. Dabar telefoną ir piniginę galima sujungti į vieną“, - sakė jis.

Stebės, ar pasiteisins

Kiti Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai „Mokipay“ mokėjimo sistemos šiuo metu netestuoja.

Raminta Rimkienė, bendrovės „Bitė Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene, Alfa.lt portalą patikino, kad ateityje „Bitė“ prisijungs prie šio projekto, tačiau kada tai nutiks, kol kas nėra aišku.

Andrius Baranauskas, bendrovės „Tele2“ viešųjų ryšių vadovas, sakė, jog e.mokėjimai bendrovę domina ir „Mokipay“ sistema žinoma, tačiau kol kas jos diegti nenumatoma.

„Stebėsime, žiūrėsime, kokios bus jos perspektyvos. Naujovės ne būtinai pasiteisina. Pavyzdžiui, operatoriai daug investavo, kad vartotojai galėtų siųsti ir gauti MMS (daugiaformates žinutes – aut.past.), tačiau jos nepasiteisino“, – sakė A. Baranauskas.

„Mokipay“ teigia, kad net seno modelio mobiliojo ryšio telefonai galės būti naudojami e. atsiskaitymams.

Lietuvos banko valdyba dar sausį išdavė UAB „Antigravity payment systems“ mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją, suteikiančią teisę teikti pinigų perlaidų paslaugą tik Lietuvoje. Pagal licenciją, mokėjimo operacijų sumos vidurkis neturi viršyti 1 mln. litų per mėnesį.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed