„Barclays“ technologijų centras įdarbins 400–500 žmonių
E-verslas
Penktadienis, 05 kovas 2010 18:35
Penktadienį dešiniajame Neries krante oficialiai atidarytas „Barclays“ technologijų centras jau įdarbino 280 žmonių.

Metų pabaigoje darbuotojų skaičius turėtų išaugti iki 400–500 žmonių. Anksčiau buvo teigta, kad kompanijoje bus įdarbinta apie 700 žmonių.

Centras Vilniuje yra vienas iš keturių pasaulyje, teikiančių IT paslaugas „Barclays“ pasaulio mažmeninės bankininkystės padaliniui.

Kiti trys technologijų centrai veikia Jungtinėje Karalystėje, Singapūre bei Indijoje.

Kaip penktadienį per spaudos konferenciją pažymėjo ūkio ministras Dainius Kreivys, svarbios įmonės atsiradimas Lietuvai padeda lengviau surasti naujų investuotojų.

„Pirmiausia, tai yra šimtai naujų darbo vietų mūsų aukščiausio lygio specialistams. Tai yra taip pat ir mokesčiai į šalies biudžetą, tai prekės ir paslaugos, perkamos iš mūsų įmonių ir, pagaliau, Lietuvos, kaip patrauklios investicijoms šalies, vardo pristatymas. Šiandien galiu pasakyti, kad mums žymiai lengviau šnekėtis su visa eile investuotojų, su kuriais vedame derybas, turėdami savo laive tokį partnerį“, – kalbėjo ministras.

Jo teigimu, dar vyksta derybos su „labai rimtomis kompanijomis“, bet atsisakė įvardinti jų pavadinimus.

„Barclays“ pasaulio mažmeninės bankininkystės informacinių technologijų vadovas Jimas Ditmore`as teigė, kad Vilniuje steigti tokį centrą nuspręsta, kadangi IT specialistai yra aukštos kvalifikacijos, moka kalbas, Lietuva pasižymi gera mokslo institucijų ir technologijų infrastruktūra.

Anot J. Ditmore`o, „Barclays“ Lietuvoje planuoja ilgalaikę veiklą, kuri prisidėtų prie šalies ekonominės plėtros, siekia IT sektorių Lietuvoje paversti klestinčia pramonės šaka.

„Mūsų lūkesčiai buvo pateisinti jau nuo tada, kai pradėjome veikti. „Barclays“ technologijų centras kasdien priima po vieną darbuotoją. Planuojame, kad 2010 metų pabaigoje pas mus dirbs apie 400–500 darbuotojų“, – sakė jis ir išreiškė viltį, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kitos tarptautinės bendrovės.

„Barclays“ atstovų ir ūkio ministro pasiteiravus, kokia dotacija centro steigimui buvo gauta iš Vyriausybės, nė viena pusė to neatskleidė. D. Kreivio teigimu, Vyriausybė buvo įsipareigojusi iš biudžeto skirti 100 tūkst. eurų, tačiau užsiminė, kad per du savo veiklos mėnesius Lietuvoje „Barclays“ jau sumokėjo 1,3 mln. litų mokesčių. Be to, „Barclays“ įsipareigojo iki 2012 metų į technologijų centrą investuoti ne mažiau kaip 20 mln. litų.

Ūkio ministerijos prognozėmis, 2015-aisiais Lietuva taps aukštos pridėtinės vertės regiono IT paslaugų centru. Tikimasi, jog artimiausiais metais IT sektoriuje dirbtų 10 tūkst. specialistų. Kompanijos atstovai neatskleidė, koks vidutinis atlyginimas įmonėje. Anot D. Kreivio, dotacijos darbo vietų kūrimui atsipirks per 8 mėnesius, darbuotojų mokymui bus skirtas finansavimas iš Europos Sąjungos lėšų.

Nuo šių metų rudens „Barclays“ planuoja kasmet priimti mažiausiai po 5 Vilniaus universiteto, o nuo kitų metų vasario – po 5 Kauno technologijos universiteto absolventus. Šiuo metu iš kompanijoje dirbančių žmonių 5 proc. yra užsieniečiai. 95 proc. centro darbuotojų yra Lietuvos piliečiai.

Centro atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Premjeras Andrius Kubilius pažymėjo, kad „Barclays“ bendrovė priėmė protingą sprendimą. Jo teigimu, Lietuva yra viena tinkamiausių pasaulio vietų tokioms investicijoms. Jis taip pat priminė, kad Lietuvos skaitmeninė infrastruktūra priskiriama labiausiai išvystytoms pasaulyje, kad turime geriausią plačiajuosčio interneto tinklą, pažangiausią šviesolaidinę infrastruktūrą ir didžiausią mobiliojo ryšio skverbtį.

„Barclays“ – tai garsus pasaulinės finansų rinkos veikėjas. Tai, ką nusprendžia ar įgyvendina „Barclays“, tampa pavyzdžiu kitiems, nes visi žino: šioje bendrovėje priimami protingi sprendimai. Esu visiškai įsitikinęs, kad šios dienos naujienas Londone, Niujorke, Silicio slėnyje ir kitose pasaulio vietose žiūrėsiantys šios verslo šakos atstovai bandys atsakyti į paprastą klausimą: jei „Barclays“ steigia Vilniuje informacinių technologijų centrą, kodėl mes iki šiol nepasekėme jų pavyzdžiu?“ – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Vyriausybė investicijų sutartį su „Barclays Technology Centre Limited“ – antrine „Barclays Bank PLC“ („Barclays“) bendrove dėl „Barclays“ technologijų centro steigimo Vilniuje pasirašė pernai rudenį.

„Barclays“ į kompiuterinį aptarnavimo centrą Vilniuje planavo investuoti apie 50 mln. eurų (per 170 mln. litų).

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed