2011-ieji – pelningų ir nuostolingų IT kompanijų akistata
E-verslas
Antradienis, 03 Sausis 2012 13:37

Jeigu pirmąją šių metų dieną būtumėte investavę 1000 JAV dolerių į kompiuterių ir telefonų gamintojos „Apple“ akcijas, tai tai šiuo metu jūsų investuota suma būtų padidėjusi ketvirtadaliu. Tačiau bent pusę šios sumos buvo galima prarasti investavus pinigus į įvairias interneto bendroves.



„Apple“ tarp technologijų įmonių buvo neabejotina investicijų pasaulio žvaigždė per 2011 metus. Bendrovė kiekvieną ketvirtį ir toliau skelbė analitikų lūkesčius pranokstančius rezultatus bei sėkmingai didino savo telefonų ir planšetinių kompiuterių pardavimo skaičius. Metų viduryje ji trumpam buvo vertingiausia JAV bendrove. Per šiuos metus jos akcijos kaina palypėjo nuo 315 iki 422 JAV dolerių.

Dar geriau sekėsi daugiausia verslo srityje dirbančiai technologijų milžinei IBM. Šios bendrovės metinis vertės prieaugis siekė daugiau kaip 28 proc., o akcijos kaina stabiliai padidėjo nuo 145 iki 194 JAV dolerių.

Prastesnį, bet teigiamą prieaugį per šiuos metus pademonstravo ir interneto milžinė „Google“ bei interneto aukcionų pradininkė „eBay“. Pirmosios akcijos kaina per metus padidėjo apie 8 proc. nuo 474 iki 640 JAV dolerių. Metų viduryje kelis kartus buvo nusiritusi į apačią, o paskutinę korekciją lėmė žinios apie JAV telekomunikacijų bendrovės „Motorola“ įsigijimą.

„eBay“ akcijų kaina per šiuos metus ūgtelėjo maždaug 11 proc. nuo 27 iki 34,5 JAV dolerio už akciją. Tiesa, šios bendrovės akcijos kaina taip pat buvo linkusi svyruoti. Kitų didelių interneto kompanijų rezultatai buvo prastesni.

Dar vienos interneto paslaugų milžinės „Yahoo“ rinkos vertė per metus sumažėjo maždaug 3 proc., jos akcijos metų pabaigoje kainavo apie 16 JAV dolerių. Kita vertus, bendrovei su prastėjančiais veiklos rezultatais, kuri metų eigoje netikėtai pakeitė savo vadovą ir nesėkmingai bandė ieškoti pirkėjo, tai yra pakankamai geras rezultatas.

Internetinės prekybos milžinei „Amazon“ sekėsi kiek geriau, nes jos vertė sumažėjo 2 proc. iki maždaug 180 JAV dolerių už akciją. Kai šį rudenį „Amazon“ pristatė savo planšetinį kompiuterį „ Kindle
Fire“, jos akcijų kaina buvo šoktelėjusi net iki 240 JAV dolerių. Programinės įrangos kūrėjos „Microsoft“ akcijų kaina per metus smuktelėjo maždaug 5 proc.

Naujokių nesėkmės

Tačiau šių išvardytų kelių kompanijų vertės sumažėjimas neprilygsta neigiamiems kai kurių interneto naujokių akcijų pokyčiams. Pavyzdžiui, šių metų viduryje akcijų biržoje debiutavusi muzikos transliacijos internetu paslaugas siūlanti „Pandora“ per pusmetį spėjo atpigti maždaug 50 proc. Iš karto po šios įmonės debiuto biržoje jos akcijos kaina buvo pasiekusi 20 JAV dolerių, o metų gale ją buvo galima įsigyti už 10 JAV dolerių.

Panašų nuosmukį pademonstravo ir rusiškas interneto paieškų portalas „Yandex“. Jo debiutas akcijų biržoje taip pat buvo sutiktas su didelio optimizmo banga, o vienos akcijos kaina vertinta 35 JAV doleriais. Metų pabaigoje ji vertinta maždaug 17 JAV dolerių.

Profesinių ryšių tinklo „Linkedin“ vertė, biržoje debiutavusio metų viduryje, smuktelėjo daugiau kaip 30 proc. O nuo liepos mėnesį pasiekto 109 JAV dolerių kainos piko „Linkedin“ akcija metų pabaigoje buvo verta maždaug 65 JAV dolerių. Grupinių nuolaidų portalas „Groupon“ biržoje debiutavo lapkričio mėnesį, nuo to laiko jo akcijos kaina smuktelėjo 11 proc.

Ne ką geriau sekėsi ir interneto senbuvei AOL, valdančiai įvairius naujienų portalus. Jos akcijų vertė greičiausiai atspindėjo prastėjančias žiniasklaidos verslo perspektyvas ir per metus stabiliai susitraukė maždaug 35 proc.

Prie nesėkmingus rezultatus parodžiusių interneto bendrovių prisijungė ir didžiausia kompiuterių pardavėja pasaulyje „Hewlett-Packard“. Dėl menkusių kompiuterių pardavimų ir nepavykusių bandymų įsitvirtinti naujuose rinkos segmentuose prastėję finansiniai jos rezultatai lėmė ir maždaug 38 proc. sumenkusią bendrovės vertę.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kriptovaliutos kas tai? (2021-12-02)

    Kriptovaliuta paprastai apibrėžiama kaip virtuali valiuta, kurioje yra šiek tiek elektroninių pinigų. Valiutos dar vadinamos skaitmenine valiuta. Pastaruoju metu viešose vietose dažnai girdimas terminas „kriptovaliuta“. Visai kaip paslaptingas su ja susijęs žodynas „kasyba“, „blockchain“ ir pan. Diskusija internete dar nesibaigė: ilgainiui ateis diena, kai kriptovaliutų entuziastai tikės galintys pakeisti įprastas valiutas, o skeptikai mano, kad tai tik diena, kai sprogs burbulas.

  • Kaip pradėti prekybą internetu? (2021-01-12)

    Prekyba internetu Lietuvoje šiuo metu išgyvena pakilimo laikotarpį – kai dėl pandemijos teko užsidaryti didžiajai daliai fizinių parduotuvių, daugelis verslininkų nutarė persikelti į virtualią erdvę. Tuo pačiu tai tapo puikia galimybe ir tiems, kurie dar tik svajojo apie nuosavą verslą – jei tokių norų turite ir Jūs, dalinamės patarimais, kurie užtikrins efektyvų startą.

  • Apatiniai internetu – galimybė greitai rasti tai, ko reikia (2019-03-21)

    Šiais laikais pirkimas internetu yra ne tik patraukli galimybė, tačiau net ir būtinybė, kadangi pirkdamas internetu gausite kur kas daugiau privalumų nei kad užsukęs į įprastus prekybos centrus.

  • Planuojami viešieji pirkimai 2019 – kaip IT sprendimai palengviną jų paiešką? (2019-01-16)

    Kiekvienais metais iki kovo 15 d. viešosios perkančiosios organizacijos turi paviešinti savo planuojamus pirkimus. Tai yra išankstinė informacija apie tai, ką, kurį ketvirtį ir už kiek jos planuoja pirkti metų bėgyje. Pasikeitus viešųjų pirkimų įstatymui, beveik neliko išankstinių techninių specifikacijų, todėl planuojami pirkimai tapo vieninteliu būdu sužinoti apie pirkimus anksčiau. 2019 metų planus  organizacijos jau pradėjo skelbti.

     

     

     

  • Ką reiktų žinoti pieš perkant suvirinimo įranga internetu (2019-01-10)

    Kiekvienas geras suvirintojas ne nuomoja, tačiau turi nuosavą įrangą, kuri padeda be jokio vargo ir labai greitai atlikti net ir pačius sudėtingiausius suvirinimo darbus. Šiais laikais įranga labai moderni, padeda sutaupyti daug laiko, juolab, nekenkia žmogui, tad vietoj nuomos arba kitų žmonių paslaugų – verta įsigyti nuosavą ir pačiam atlikti suvirinimo darbus. Tiesa, interveriniai suvirinimo aparatai labai skirtingi, tad kartais rasti Jums labiausiai tinkamą gali būti gana sudėtinga. Žinoma, pasitarus su profesionalu paieškos bus kur kas paprastesnės, tad naudotis kitų žmonių patirtimi tikrai verta ir labai naudinga.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed