TV žiūrovai turėtų pasidomėti savo televizorių galimybėmis
Audio-Video
Penktadienis, 16 Rugsėjis 2011 19:59

Kitų metų spalio pabaigoje bus išjungta eterinė analoginė televizija, tad iš TV transliavimo bokštų televizorius pasieks tik skaitmeniniai televizijos signalai. Žiūrovai baiminasi, kad po metų liks be mėgstamų TV programų. Žinovai tikina, kad, norint matyti skaitmeninę televiziją, yra keli sprendimai.



Iki 2012 m. spalio 29 dienos siekiant skatinti technologinį progresą bei atsižvelgiant į Europos Sąjungos direktyvas, bus išjungti televizijos transliavimo analoginiu signalu siųstuvai ir visoje šalyje pereita prie skaitmeninės televizijos formato.

Pasak Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT), Radijo dažnių valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Arvydo Sujetos, perjungimas iš analoginės į skaitmeninę televiziją aktualus tik tai televizijai, kuri transliuojama iš TV bokšto – eterinei antžeminei televizijai.

„Kabelinės televizijos operatoriai ir dabar transliuoja skaitmeniniu bei analoginiu formatu, tad kaip transliavo, taip ir transliuos. Jiems nėra techninių kliūčių transliuoti tais formatais“, – tikino A. Sujeta.

Taigi, kabelinės televizijos abonentas galės nesukti galvos dėl TV priedėlių. O tiems, kurie televiziją mato per kolektyvinę anteną ar per vidaus (vadinamąją kambarinę), reikia susirūpinti ir įsigyti TV priedėlį.

Ne kabelinių televizijų abonentai turėtų pasidomėti, ar jų televizorius rodys, ar nerodys skaitmeniniu būdu transliuojamą televiziją. „Reikia žiūrėti į televizoriaus techninę specifikaciją. Jeigu yra nurodyti angliški trumpiniai DVB, MPEG4 (glaudinimo standartas), tuomet nekoduojamas programas bus galima žiūrėti. Jei tokių nuorodų nėra, priedėlių tikrai prireiks“, – paaiškino ryšių specialistas.

Kitas dalykas – TV programų kodavimas. Lietuvoje rodoma 13 vietinių nekoduotų kanalų.

„Dėl koduotų patarčiau kreiptis į programų teikėją ir išsiaiškinti, ar juos galėsite matyti. Būna skirtingos kodavimo sistemos ir nedidelė, tačiau vis dėlto yra tikimybė, kad jūsų nusipirktas televizorius nepalaikys tam tikros kodavimo sistemos. Be to, kodavimo kortelę vis tiek reikia pirkti“, – sakė A. Sujeta.

RRT vyriausiojo specialisto A. Sujetos žodžiais, paprastai tai yra „Conax“ kodavimo sistema.

„Būna visaip – žmonės ir užsienyje perka televizorius, todėl reikėtų pasidomėti“, – pataria jis.

Nacionalinio transliuotojo Lietuvos televizijos pirmas ir antras kanalai nebus koduoti, o ar koduos kanalus Lietuvos komercinės televizijos, priklausys nuo jų pasirinkto verslo modelio, tačiau pagrindinių komercinių kanalų koduoti nesiruošiama.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

    Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

  • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

    Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

  • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

    4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

  • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

    2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

  • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

    2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed