Skaitmeninis kodas: universali vaizdagaudė
Audio-Video
Trečiadienis, 10 Vasaris 2010 11:21
Artėjant ilgajam savaitgaliui būtina tinkamai pasiruošti: išsirinkti šventimo vietą, patikrinti skrandžio tūrį, papildyti meilės (draugei ar tėvynei) atsargas... Ir, žinoma, nupūsti dulkes nuo fotoaparato ar filmavimo kameros – kad bent ką nors atsimintum.

Aš pats labiau mėgstu fotografuoti, nei filmuoti, tačiau kartais prireikia ir šios funkcijos. Visur nešiotis fotoaparatą ir kamerą nepatogu, todėl visada su savimi turiu „muilinę“ – ir fotografavimui, ir filmavimui. Tiesa, įspūdingos kokybės ja „neištrauksi“.

Ieškantiems kokybės ir lankstumo gali pagelbėti pusiau profesionalūs fotoaparatai keičiamais objektyvais, turintys filmavimo galimybę. Vienas tokių – „Panasonic Lumix GF1“ – pakliuvo ir į mano rankas.

Laboratorija rankoje

Nedidelis, gan lengvas, rankoje patogiai „gulintis“ fotoaparatas ką žada, tą ir duoda: aukštos kokybės 12 mln. taškų nuotraukas, kurias galima saugoti neapdorotu RAW ar suglaudintu JPG formatu, taip pat ir aukštos raiškos (HD) filmavimą. Galima pasirinkti fiksuojamo vaizdo santykį – tarkim, nuotraukas fotografuoti standartiniu 3:2 santykiu, o filmuoti – 16:9.

Nuotraukas jis fiksuoja ne itin greit (3 kadrai per sekundę), tačiau automatinis fokusavimas veikia sparčiai. Fotoaparatas turi „iššokančią“ blykstę, taip pat galimybę prijungti išorinę blykstę, o jautrumą galima reguliuoti nuo 100 iki 3200 ISO.

Nuotraukas galima iškart peržiūrėti dideliame (8 cm įstrižainės), ryškiame ekrane.

Kartu su fotoaparatu buvo pridėtas tik makro objektyvas (be artinimo funkcijos), taigi naudojau jį kaip įprastą „muilinę“. Ir tik po kelių valandų pastebėjau, kad fotoaparatas neturi „akutės“. Kažkaip, neprireikė...

Matyt, gamintojas taikosi į buitinius vartotojus, tokius kaip aš, kurie 99 proc. kadrų užfiksuoja „per ekraną“. Iš bėdos galima papildomai įsigyti ir elektroninį vaizdo ieškiklį, bet kam mums, paprastiems mirtingiesiems, jis. Visgi įdomu, kaip reikėtų nesudrebinti šio fotoaparato naudojant teleobjektyvą?.. Na, ne, profesionalai jo nepirks.

Filmuoto vaizdo kokybė verta pagyrimo, tačiau jį verta naudoti nebent trumpam vaizdeliui užfiksuoti. Mat pats filmavimas fotoaparatu nėra itin patogus, o užsidėjus didesnį objektyvą, įtariu, riešas „atsisakytų“ po 10 min.

Trumpai sakant, „GF1“ darbą atlieka sklandžiai ir kokybiškai, mėgėjui jo – per akis. Tačiau pirkėjas turėtų nepamiršti, kad dar nemenką sumą iš kišenės iškrapštys objektyvai. Tada imi ir susimąstai – gal peršokti tiesiai prie „pro“?

Paties fotoaparato kaina – apie 2,7 tūkst. Lt.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

    Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

  • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

    Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

  • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

    4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

  • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

    2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

  • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

    2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed