Skaitmeninė antžeminė televizija: Telecentras pagerino TV programų priėmimo sąlygas
Audio-Video
Antradienis, 11 Spalis 2011 14:14

Besirengdamas analoginės antžeminės televizijos išjungimui, Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) didina skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T) siuntimo stočių galias. Dvigubai galingesni siųstuvai pradėjo veikti Vilniuje ir Druskininkuose, naujus siųstuvus planuojama įrengti Šalčininkuose, Švėkšnoje (Šilutės r.) ir kitur.



„Mūsų bendrovės tinklais skaitmeninė antžeminė televizija pasiekiama jau daugiau nei 90 proc. Lietuvos gyventojų, o pradėjus naudoti galingesnius siųstuvus, TV programų priėmimo sąlygos bus dar geresnės“, – tvirtina Telecentro eksploatacijos skyriaus viršininkas Algis Šalkauskas.

Telecentras eksploatuoja didžiausius skaitmeninės antžeminės televizijos tinklus šalyje ir vykdo misiją užtikrinti patikimą skaitmeninės antžeminės televizijos ryšį visiems Lietuvos gyventojams.

„Ypač svarbu, kad lengvai būtų prieinamos LTV, LTV2 ir kitos nacionaliniu mastu siunčiamos skaitmeninės televizijos programos. Po 2012 m. spalio 29-osios nemokamai jas bus galima žiūrėti tik vienu būdu – antžeminiu, t. y. priimant TV signalus antenomis“, – sako Algis Šalkauskas. Išjungus analoginę antžeminę televiziją, nekoduotas (nemokamas) skaitmeninės televizijos programas be jokių pokyčių ir toliau bus galima žiūrėti televizoriais, kuriuose yra integruoti MPEG-4 AVC/H.264 dekoderiai.

Jeigu televizorius yra be minėtos įrangos, galima įsigyti išorinį DVB-T imtuvą, jį prijungus prie televizoriaus ir prie decimentrinės antenos, nemokamos skaitmeninės televizijos programos taip pat bus prieinamos.

Šiuo metu nemokamai galima žiūrėti 13 skaitmeninės antžeminės televizijos tinklais siunčiamų TV programų: LTV, LTV2, LNK, TV3, „Lietuvos rytas TV“, „Liuks!“ TV6, BTV, „Info TV“, TV1, „BBC World“, „TV Polonia“, „Balticum TV“.

„Daugeliui įprastu antžeminiu būdu bus galima žiūrėti ir įvairias mokamas skaitmeninės televizijos programas, tik reikės įsigyti tų programų atkodavimo korteles“, – primena Algis Šalkauskas.

Specialistas atkreipia dėmesį į tai, jog kai kuriuose televizoriuose yra numatyta vieta mokamų TV programų atkodavimo kortelei įstatyti, o kai kuriuose – nėra, tačiau tokiu atveju galima įsigyti specialiai tokioms kortelėms pritaikytą įrenginį. Apsisprendusiems įsigyti išorinį DVB-T imtuvą vertėtų žinoti, kad šie įrenginiai taip pat būna dviejų tipų – su įrengta vieta mokamų TV programų atkodavimo kortelei įstatyti (priims ir nemokamas, ir mokamas TV programas) arba be jos (priims tik nemokamas TV programas).

Šiuo metu Telecentras siunčia iki 32 koduotų ir nekoduotų skaitmeninės televizijos programų (skaičius skiriasi įvairiuose regionuose, priklausomai nuo turimų dažnių resursų), iš jų trys siunčiamos didelės raiškos (HD) formatu. Telecentro specialistai yra išbandę ir trimatės televizijos (3D) siuntimo galimybes – tokios paslaugos galėtų būti teikiamos, jeigu tik užsakovai kurtų ir transliuotų TV programas 3D formatu.

Be radijo ir televizijos programų siuntimo, Telecentras teikia telefonijos, duomenų perdavimo ir tinklų sujungimo, skirtųjų linijų, belaidžių technologijų interneto „Erdvės“, mobiliojo 4G interneto MEZON ir kitas paslaugas.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

    Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

  • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

    Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

  • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

    4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

  • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

    2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

  • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

    2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed