15 puikių patarimų pradedantiems fotografams
Audio-Video
Pirmadienis, 06 Vasaris 2012 15:50

Kiekvienas pradedantis ar profesionalus fotografas bėgant laikui sužino apie tokius fotografijos triukus ir paslaptis, kurias būtų norėjęs žinoti nuo pirmos dienos. Šie patarimai bus gera pradžia kiekvienam, turinčiam fotoaparatą ir norinčiam nekartoti svetimų klaidų.

1 patarimas: Įsivaizduok, suplanuok ir atlik

Nėra nieko blogo pasisemti įkvėpimo iš svetimų nuotraukų. Taigi gerai apgalvok, kokio tipo nuotraukos norėtum ir kaip ją būtų galima nufotografuoti. Toliau imkis darbo.
Geriausios nuotraukos dažniausiai atsiranda po sunkios savaitės darbo. Retai nutinka taip, jog viskas savaime susidėlioja į vietas ir tu nufotografuoji tinkamą modelį tinkamoje scenoje. Žinoma, kiekviena nuotrauka privalo būti kitokia (kartais tam pakanka ir skirtingo apšvietimo ar kompozicijos).

2 patarimas: Histograma yra privaloma

Sugaišęs vos 5 ar 10 minučių ir išmokęs naudotis histograma, ženkliai pagerinsi savo nuotraukas. Iš tiesų histograma reikėtų naudotis nuolat. Ypač jei nori, kad draugo vestuvių nuotraukose nuotakos suknelė nebūtų „perlaikyta“ arba gamtovaizdžio nuotraukos gautų pakankamai šviesos. Taigi, išmoksi naudotis histograma – išmoksi pagauti pakankamai šviesos.

3 patarimas: Išmok naudotis belaide ir prie fotoaparato nepritvirtinta blykste

Nuėmęs nuo fotoaparato blykstę, gali dramatiškai pagerinti savo nuotraukas. Kryptinė šviesa sukuria smagius šešėlius, kurie paryškina, pavyzdžiui, modelio veido bruožus. Minimą belaidį blykstės spragtuką gali įsigyti vos už 50 litų, be to, tau nereikės pakeisti fotoaparato nustatymų. Tiesiog uždėk spragtuką ant fotoaparato blykstės antgalio, o imtuvą prijunk prie blykstės apačios. Ir viskas. Dabar pamėgink padaryti seriją nuotraukų, kad susipažintum su pokyčiais.

4 patarimas: Išmok pakeisti aktyvų fokusavimo tašką


Beveik visoje fotografijoje (bet ne visuomet) reikėtų naudoti vienintelį automatinį fokusavimo tašką ir neleisti fotoaparatui pasirinkti kelių taškų. Kai fotografai išmoksta naudotis fokusavimo taškais, jie dažniausiai naudoja tik centrinį. Pavyzdžiui, nuotrauka yra sufokusuojama ties subjekto akimis arba tam tikru kraštovaizdžio tašku ir tuomet, laikant pusiau nuspaudus užrakto mygtuką, yra pakeičiama nuotraukos kompozicija. Pasirinkus teisingą kompoziciją galima galutinai nuspausti užrakto mygtuką. Pasėdėjęs bent minutę ir pamėginęs rankomis pakeisti fokusavimo tašką, ateityje žymiai dažniau teisingai sufokusuosi kadrus.

5 patarimas: Trikojai – nusipirk tinkamą, kad reikėtų mokėti tik kartą

Šią pamoką daugelis fotografų išmoksta pačiu sunkiausiu būdu – įsigiję tris ar keturis pigius trikojus, galiausiai jie nepagaili pinigų tokiam trikojui, kuris laikys visą gyvenimą. Taigi pamoka labai paprasta – kad ir kaip viliotų pigaus trikojo pasiūlymas, tokiems daiktams nešvaistyk veltui pinigų.

6 patarimas: Fotografijoje svarbiausia kompozicija ir šviesa

Beveik visi fotografai pirmaisiais metais švaisto brangų laiką techninėms detalėms tikėdamiesi, jog jų nuotraukas pagerės. Deja, puikios nuotraukos yra sudaromos iš įdomaus apšvietimo ir stiprios kompozicijos. Visa kita yra bereikalingi papuošimai.

7 patarimas: Rankinis režimas

Jokiu būdu nereikia bijoti rankinio režimo. Tiesiog įjunk jį ir pradėk žaisti – netrukus jį perprasi. Jei žinai, kas yra užrakto greitis, diafragma ir ISO, tuomet net nepajusi, kaip greitai išmoksi fotografuoti rankiniu režimu. Galbūt didžiausia klaida, kurią daro mėgėjai fotografai, yra tai, jog jie tikisi, kad viskas pavyks iš pirmo karto. Rankinis režimas yra tolygus nuolatiniams mėginimams ir klaidoms. Laikui bėgant tu išmoksi vis greičiau ir greičiau pasirinkti teisingus nustatymus, tačiau privalome pripažinti, jog kiekvieną kartą pirmieji kadrai bus visiškai nevykę.

8 patarimas: „Atšokusi“ blykstė

Daugelis fotografų pirkdami fotoaparatą įsigyja ir blykstę, tačiau visi pradedantieji tiesiog nukreipia ją į subjektą ir fotografuoja. Jei nukreipsi blykstę į lubas arba šoninę sieną, tuomet ji apsispindės į modelį ir nuotraukoje šviesa bus švelnesnė bei jaukesnė. Tai paprasta pamoka, tačiau daugelis fotografų dvejoja ir niekuomet to neišmėgina.

9 patarimas: Išlaikymo kompensacija

Skamba sudėtingai? Jei nesi patyręs vartotojas, tuomet užtenka vargo ir su diafragma, o ką jau kalbėti apie išlaikymo kompensaciją pirmiausia išsprendžiant diafragmos klausimą. Tik pamėginęs gali suprasti, jog tai paprasta. Iš tiesų išlaikymo kompensacija yra paprastas būdas pasakyti fotoaparatui, jog dabartinis išlaikymas nėra toks, kokio tu norėtum. Pasinaudojęs mažu rateliu pasirink +1 arba +.7, kad kompensuotum išlaikymą, arba -1 ar -.7, kad gautum tamsesnę nuotrauką. Taigi pasirinkęs norimą nustatymą, pamėgink nufotografuoti objektą ir stebėk, kaip fotoaparatas parinkęs automatinius nustatymus bei atsižvelgęs į tavo pasirinkimą, šiek tiek pašviesins arba patamsins galutinį nuotraukos variantą.

10 patarimas: Photoshop naudojimas nėra sukčiavimas


Mūsų nuotraukos nėra naujienos, mūsų nuotraukos yra menas. Panašiai kaip dailininkas nutapo ką tik nori savo paveiksle, taip pat ir mes galime daryti su savo nuotraukomis ką tik panorėję (žinoma, jei virš miško prilipdyti delfiną, nereikia meluoti kitiems, kad tai yra originali nuotrauka).

11 patarimas: Nepirk naujos įrangos, kol visiškai neišnaudojai jau turimos

Beveik visi fotografijos forumai kenčia nuo pradedančių fotografų žinučių, kuriose jie prašo patarti, kokį objektyvą reikėtų pirkti, nes standartinis 18–55 objektyvas nėra pakankamai geras ar ryškus. Atvirai galime teigti, jog pasaulyje turbūt retai pasitaiko toks fotografas, kuris, turėdamas mažiau nei metų patirtį, fotografuotų geriau nei standartinis objektyvas. Negalime teigti, jog fotografijoms nepagelbėtų šiek tiek ryškesnis objektyvas, tačiau egzistuoja 100 svarbesnių dalykų, kuriuos turėtų įvaldyti kiekvienas pradedantysis prieš įsigydamas naują objektyvą. 99 % ryškumo problemų slypi prastame fotografavime, o ne objektyve. Pagrindus perpratęs fotografas gali pradėti galvoti apie investavimą į naują, ryškesnį objektyvą. Tačiau mes kalbame ne tik apie objektyvus, bet apie visą fotografijos įrangą. Tikrai neverta pirkti 10 000 litų vertės studijos įrangos, jei dar nemoki elgtis su 100 litų vertės blykste. Panašiai, kam reikalingas 5 000 litų makroobjektyvas, jei dar neišmėginai artimo nuotolio filtro. Ši taisyklė turbūt negalioja tik lomografams. Vis dėlto mes visi trokštame naujos įrangos, tačiau verčiau išeitume į lauką ir dažniau fotografuotume.

12 patarimas: Prieš pirkdamas 5 000 litų portretinį objektyvą išmėgink 50 litų vertės reflektorių

Apšvietimas... yra... viskas! Pakvaišę fotografai ir toliau verčiau perka 5 000 litų vertės 70–200 mm f/2.8 objektyvus, bet net nemano išmėginti paprasto apšvietimo komplekto, kuris gali kainuoti vos 50 litų. Žinoma, kas nemėgsta atplėšti siuntinio ir jame rasti naujo objektyvo, tačiau mes rekomenduojame pataupyti ir prieš tai pamėginti įsigyti paprastą reflektorių ar pigų apšvietimo komplektą, kuris žymiai labiau pagerins tavo nuotraukas.

13 patarimas: Užstatas turi būti privalomas

Šią pamoką savu kailiu yra išmokęs kiekvienas profesionalus fotografas. Kad taip nenutiktų tau, laikykis auksinės taisyklės – prieš įvesdamas į kalendorių naujo kliento vardą, būtinai paimk iš jo užstatą. Dar geriau, pasirašyk sutartį. Tai pirmoji verslo pamoka.

14 patarimas: Padaryk daugybę kadrų, tačiau nefotografuok tos pačios scenos 10 kartų

Prisipažįstame, jog ši pamoka yra šiek tiek ginčytina. Daugelis fotografų (įskaitant ir garsius fotografus) mėgsta padaryti 10 ar net 15 tos pačios scenos kadrų. Vis dėlto pirmas kadras nuo paskutinio turėtų skirtis. Jei pamatei patinkančią sceną, nufotografuok ją kartą (ar du), išanalizuok nuotrauką, pakeisk kampą ar išlaikymą ir padaryk dar keletą kadrų. Rezultatas – pasinaudojęs šiuo patarimu, vietoj 50 tos pačios scenos kadrų turėsi 50 menkai besiskiriančių nuotraukų. Bet viena iš šių nuotraukų bus išskirtinė.

15 patarimas: Išmok sufokusuoti vaizdą fotografuodamas grupę žmonių

Trumpa, paprasta, bet itin svarbi pamoka! Fotografuodamas grupę žmonių sufokusuok vaizdą ties arčiausiai esančiu žmogumi. Net jei fotografuoji apsikabinusią porelę, geriau sufokusuok vaizdą ties šiek tiek arčiau prie tavęs esančiu asmeniu. Jei sufokusuosi vaizdą grupės pabaigoje, tuomet vaizdas bus išplaukęs.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Naujausia 4K raiškos kamera iš „Sony“ – brangiausioms gyvenimo akimirkoms užfiksuoti (2016-01-06)

    Šiandien bendrovė „Sony“ pristatė naują 4K raiškos filmavimo kamerą FDR-AX53, pasižyminčią išskirtinėmis techninėmis savybėmis, pralenkiančiais jos pirmtakus. FDR-AX53 turi naująjį „Exmor R CMOS“ jutiklį, kuris leidžia filmuoti 4K raiška. Dėl naujojo jutiklio maždaug 1.6 karto didesnio pikselių dydžio, FDR-AX53 užtikrina didesnį jautrumą nei ankstesnių modelių ir neįtikėtinai raiškesnį turinį, filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis. FDR-AX53 vaizdo kameroje įtaisyti nauji ZEISS lęšiai, kurie praplečia regėjimo lauką iki 26,8 mm pločio kampo, tiksliai užfiksuoja filmuojamą sceną iš didesnio kampo per „telephoto“ lęšį.

  • Naujausia „Sony“ veiksmo kamera HDR-AS50 – nuotykiams, kuriuos norisi užfiksuoti (2016-01-06)

    Naujojoje HDR-AS50 veiksmo kameroje buvo įdiegtos naujausios technologijos, kurios praturtino kamerą ypatingomis filmavimo funkcijomis ir kokybe. HDR-AS50 turi 11.1 megapikselių galinio apšvietimo CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) jutiklį su „ZEISS® Tessar“ lęšiais, fiksuojantį norimus vaizdus vaiskia ir aiškia didele raiška. Ji turi pažangią vaizdo stabilizavimo funkciją „SteadyShot“, kuri tris kartus galingesnė už savo pirmtako, ir naudojama  tokiu pat intervalu, kaip FDR-X1000V, kuri leidžia išvengti bet kokio vibravimo, filmuojant bet kokį vaizdą – pradedant motokrosu ir baigiant gamtovaizdžiais iš oro.

  • Lietuvių kūrinys – 4,5 mln. eurų vertės kilnojama TV studija (2015-10-06)

    4,5 mln. eurų už kilnojamą televizijos stotį. Tokios vertės pirkinį, sukonstruotą lietuvių, įsigijo viena Gruzijos televizija. Bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC), pagaminusios šią studiją, atstovo teigimu, tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis. Ir viena moderniausių Europoje – ši stotis buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015”.

  • Naujoji „Logitech“ garsiakalbių sistema – skambaus garso ir unikalios išvaizdos derinys (2012-10-02)

    2012 m. rugsėjis — „Logitech“ pristato naują produktą kompiuteriams skirtų garso sistemų spektre – garsiakalbius „Logitech Speaker System Z553“. Naujoji 2.1 tipo garsiakalbių sistema išsiskiria aukšto lygio akustinėmis ypatybėmis ir modernia minimalistine išvaizda, kuri suteiks papildomų akcentų bet kokio kambario interjerui.

  • „Samsung“ papildė NX fotoaparatų seriją (2012-10-01)

    2012 m. spalio 1 d. „Samsung Electronics Co.“ pristatė naujus apdovanojimais įvertintos NX fotoaparatų ir objektyvų serijos modelius. Šiemet kompanija pirmoji pristatė kompaktiškus fotoaparatus NX su įdiegta „Wi-Fi“ ryšio sistema. Šią seriją papildė 12-24 mm F4-5.6 ED objektyvas bei 45 mm F1.8 pagrindinis „mid-telephoto“ tipo objektyvas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed