Nors Londonas ir šeimininkavo šių metų vasaros olimpinėse žaidynėse, Bristolis yra ta vieta, kurioje turėtum dabar būti, jei esi sportiškas robotukas.
26 komandos iš viso pasaulio šią savaitę varžosi „FIRA RoboWorld Cup“. Robotai varžosi įvairiuose žaidimuose, pavyzdžiui – futbole, krepšinyje ir net svorių kilnojime. Tai pirmasis kartas, kai renginys vyksta Didžiojoje Britanijoje ir organizatoriai sako, kad šiemet buvo sutrauktas rekordinis dalyvių skaičius. Robotai taip pat sugebėjo sumušti kelis pasaulio rekordus.
Robotas „Usain Bolt“ atvyko iš Singapūro. Iki šio „sprinterio“ pasaulio rekordas buvo 42 sekundės, tačiau jam pavyko jį pagerinti iki 31 sekundės. Žinoma, skirtingai nei žmonės, robotai nebėga 100 metrų, jie turi bėgti tris metrus tiesiai ir tris atgal.
Finalinėje sprinto rungtyje važysis Plymouth universiteto ir Singapūro robotukai. Pasak ekspertų, abiejų robotukų techninės galimybės yra apylygės. Kita Didžiosios Britanijos komanda, sukonstruota Bristolio universiteto laboratorijoje, bėgs maratoną. Visose rungtyse kova yra žiauri. Komandos „Panther“ narys teigia: „Atvirai sakant, mes būsime laimingi jei vien tik pabaigsime lenktynes. Šiuo momentu mūsų robotas nevaikšto taip greitai, kaip galėtų“.
Olimpiados nariams užduotį pasunkino ir aplinkybė, kad jiems nebuvo iš anksto pranešta, kur ir kokiomis sąlygomis vyks varžybos. „Būtina sukurti geresnius robotukus, nei kitų komandų technologai. Tiesa, tai pirmieji metai, kai mes dalyvaujame robotų olimpinėse žaidynėse, todėl dar spėsime patobulėti ir tapti čempionais,“ – teigia M. Pollard. Daugumoje rungčių varžosi tie patys robotai, jei jų techninės galimybės tai leidžia.
www.ucc.lt |