Kas yra kas: „Kaspersky Lab“ suteikia paslaugą tirti savo „Facebook“ aplinką |
Įvairenybės |
Ketvirtadienis, 22 Gegužė 2014 09:09 |
„Kaspersky Lab“ socialinio tinklo „Facebook“ vartotojams išleido naują paslaugą „FriendOrFoe“, leidžiančią įvertinti draugų elgesį, jų aktyvumą, taip pat pamatyti, kaip vartotojas atrodo iš šalies.
iGrėsmės visada plinta kartu su naujomis technologijomis ir paslaugomis. Daugybė vartotojų girdėjo apie kompiuterinių grėsmių įvairovę, tačiau toli gražu ne visi žino, kad vadinamieji socialinės inžinerijos metodai apgavikams taip pat suteikia nemažai naudos – būtent todėl „Kaspersky Lab“ specialistai rekomenduoja socialiniuose tinkluose elgtis apdairiai ir skirti dėmesį savo aplinkai internete. Nauja paslauga „FriendOrFoe“ leidžia ištirti, kuo būtent užsiima jūsų draugai „Facebook“: kas aktyviausias dalyvis, kas siuntinėja brukalus, kas turi bendrų interesų, kas dažniausiai komentuoja, kam patinka tiesiog stebėti ir pan.
Kad teiktų patogias funkcijas ir įvairialypį turinį, „Facebook“ mechanizmai renka informaciją apie vartotojo elgesį: publikuojamų pranešimų tipus, paieškų užklausas, naudojamus priedus, aktyvumo intervalus ir pan. Šią informaciją galima pasitelkti turint ir gerų, ir ne itin kilnių tikslų. Tarkim, personalo atrankos komandos, norinčios kuo daugiau sužinoti apie potencialų kandidatą, programišiai, duomenų bazių savininkai brukalams siųsti, apgavikai ir kt. „FriendOrFoe“ pasitelkusiam vartotojui suteikiama galimybė pamatyti save jų akimis.
Priedo „ FriendOrFoe“ grafinė sąsaja Be to, paslauga siūlo apie save sužinoti šiek tiek daugiau, pavyzdžiui, nustatyti socialinį amžių. Tarkim, jei vartotojas bendrauja su už save vyresniais žmonėmis, tai paprastai atsispindi mentalitete ir gyvenimo vertybėse. Kiekvieno vartotojo socialinis amžius sukuriamas pagal jo draugų „Facebook“ paskyroje amžių ir bendravimo intensyvumą. Be duomenų apie socialinį amžių, „FriendOrFoe“ siūlo naudingų patarimų, kaip apsaugoti savo sąskaitą. Vartotojui, suteikiama informacija apie tuos, kurie pradėjo ir liovėsi skaityti jo puslapį, kas iš jo draugų ką pažįsta, kas dažniausiai dalijasi įrašais ir komentuoja. Priedas papildomai nustato draugų geografinį išsidėstymą ir rodo juostos statistiką: įkeltų nuotraukų ir vaizdo įrašų skaičių, paspaudimų „patinka“ skaičių ir t. t.
„Išpopuliarėjus socialiniams tinklams, apgavikai trina rankomis – daugybė žmonių į viešąją erdvę sukelia asmeninio gyvenimo detales: geotikslinius rodiklius (prisijungimus), būsimų atostogų arba komandiruočių vietas ir datas, giminaičių nuotraukas, svarbių dokumentų, tokių kaip vairuotojo pažymėjimas arba gauta viza, nuotraukas. Ir tai daro su malonumu, negalvodami apie galimas neigiamas pasekmes. Mes gerbiame informacijos laisvę, kiekvienas tinklo gyventojas turi teisę skelbti apie save viską, ką mano esant reikalinga. Mūsų tikslas – apsaugoti kibernetinį pasaulį visomis priemonėmis, taip pat ir švietėjiškomis. #FriendOrFoe – mūsų būdas vartotojams parodyti, kiek jų asmeninių duomenų prieinama visiems norintiems ir kaip jie atrodo iš šalies, pavyzdžiui, žmonėms, turintiems savanaudiškų tikslų“, – pabrėžė Eugenijus Čerešnevas, „Kaspersky Lab“ socialinės žiniasklaidos valdymo vadovas.
Paslauga pasiekiama pagal nuorodą http://fof.kaspersky.com. Prisijungti galima su „Facebook“ sąskaita. Pirmasis seansas, kurio metu surenkami pagrindiniai duomenys, gali užtrukti priklausomai nuo vartotojo socialinio aktyvumo. |
Susijusios naujienos: |
---|
|