Lietuvoje pristatyta išmaniųjų telefonų apsaugos programa
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 12 Gruodis 2011 16:09

Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET pranešė Lietuvos vartotojams pristačiusi atnaujintą programą „ESET Mobile Security for Android“.



Pasak ESET atrstovų, ši išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema skirta programa, kaip ir atskiros jos versijos „Symbian“ bei „Windows Mobile“ sistemoms, padeda išvengti vartotojų tykančių nemalonumų – nuo virusų atakų ar duomenų vagysčių, iki nepageidaujamų SMS žinučių.

„Statistika skelbia, jog Lietuva pirmauja pagal išmaniųjų telefonų naudojimą tarp Baltijos šalių. Šie telefonai tapo įprastu tiek pramogų, tiek darbo įrankiu – tai patogi platforma jungtis prie elektroninio pašto, saugoti informaciją, netgi vykdyti apmokėjimus. Nusikaltėliams tokia populiari ir visiškai neapsaugota erdvė vis dažniau tampa būdu prieiti prie juos dominančių aukų“, – ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime cituojamas jos vadovas Tomas Parnarauskas.

Anot T. Parnarausko, išmaniajame telefone laukiantys pavojai susiję ne vien su kibernetiniais nusikaltėliais. Nemalonumų galima patirti telefono pametimo ar vagystės atveju, o nepageidaujamų SMS žinučių bei skambučių atakos taip pat nepakelia nuotaikos. „Visa tai gali ištikti kiekvieną išmaniojo telefono savininką, nepriklausomai nuo jo amžiaus ar gyvenamosios šalies. Todėl norėdami sukrauti visą virtualų gyvenimą viename telefone, turėtume pasirūpinti, jog patogus ir praktiškas įrenginys nekeltų nemalonių staigmenų“, – sakė T. Parnarauskas, įvardijantis dažniausiai pasitaikančius nemalonumus išmaniajame telefone.

Ne vienam vartotojui gyvenime teko nemaloni patirtis, kuomet pametus ar vagystės metu netekus telefono prarandami kontaktai. Tačiau išmaniojo telefono netekimas gresia dar didesne žala – čia saugomos asmeninės nuotraukos, dokumentai ar svarbūs užrašai, o naujajam „savininkui“ paliekamas atviras kelias prie socialinio tinklo paskyros, elektroninio pašto. Tokiu atveju rekomenduojama pasinaudoti vidiniu telefono GPS navigacijos modeliu pavogtam ar pamestam telefonui rasti. Be to, vartotojas nuotoliniu būdu gali ištrinti asmeninę informaciją, kuri buvo saugoma telefone.

Didelių nemalonumų nesukelia, tačiau tikrai suerzinti gali reklaminės SMS žinutės ar skambučiai, netikėtai „užpuolantys“ išmaniųjų telefonų savininkus ne vietoje ir ne laiku. „Android“ telefonų savininkai gali nustatyti blokavimo funkciją, užkertančią kelią nepageidaujamoms SMS ir MMS žinutėms, įeinantiems ar išeinantiems skambučiams.

Jei patekote į įsilaužėlių akiratį, neapsaugotas išmanusis telefonas, kuriuo jungiatės prie svarbių duomenų – elektroninio pašto, svetainių internete – taps labiausiai pažeidžiama grandimi. „Android“ savininkams siūloma funkcija, galinti blokuoti bet kokią prieigą prie telefono ir jame saugomų duomenų nuotoliniu būdu.

Užblokavus nuotolinę prieigą galima brautis kitu būdu. Vienas iš dažniausių – virusų ir kenkėjiškų programų atakos. Slaptieji svečiai renka prisijungimo duomenis, slaptažodžius ar mažų mažiausiai sutrikdo telefono funkcijas, sulėtina veiklos procesus. Nuo tokių nemalonumų „Android“ telefonus apsaugo saugumo sprengimai, automatiškai skenuojantys visas įdiegtas programas, saugomus dokumentus, SD atminties korteles. Vartotojas perspėjamas iškart, jei nustatoma, jog mobilios programos bando atlikti neįprastus veiksmus ar paleisti nematomus procesus, sakoma pranešime.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed