Juodosios rinkimų technologijos: gudrybės per „Facebook“
Interneto Gidas
Antradienis, 22 Vasaris 2011 13:58
Prieš šią savaitę vyksiančius rinkimus į miestų savivaldą suaktyvėjo juodąsias technologijas įvaldžiusių piliečių saviraiška. Populiariame socialiniame tinklalapyje imta kurti anketas, kuriose tendencingai palaikomos ar kritikuojamos politinės jėgos.

Vienas iš kandidatų į Klaipėdos miesto tarybą, socialinio darbuotojo išsilavinimą turintis Saulius Liekis dėl jo asmeninių duomenų naudojimo vasarį kreipėsi į teisėsaugą. S.Liekis pasakojo, kad dar sausio pabaigoje naršydamas populiariame socialiniame tinkle „Facebook" aptiko savo antrininką – Sauliaus Liekio su nuotrauka sukurtą fiktyvią anketą.

Pats politikas taip pat aktyviai naudojasi šio tinklalapio erdve, tad nevengė į savo anketą įkelti ir gan asmeniškų duomenų bei fotografijų. S.Liekis net nesitikėjo, kad kažkoks anonimas sukurs fiktyvią anketą bei iš jo egzistuojančios anketos profilio išsisaugos jo nuotraukas su šeimos nariais ir panaudos jas anketoje, kurioje, pasak S.Liekio, skleidžiama dezinformacija. Labiausiai politiką papiktino netiesa dėl jo ir jo atstovaujamos partijos vardu skleidžiamos nuomonės dėl šiukšlių deginimo gamyklos.

„Neturiu įtarimų, bandau mąstyti, kam to gali reikėti. Juk aš nesu kokias dideles pareigas užimantis žmogus“, – svarstė politikas. Pasak jo, fiktyvią anketą sukūręs žmogus įtraukė jį į draugų sąrašą ir retkarčiais parašo jam žinučių: „Tas žmogus man kartais rašo ir sako: Lieki, baik apsimetinėti Liekiu“, – absurdišką situaciją komentavo politikas.

Antrajame policijos komisariate ikiteisminį tyrimą pradėjusi tyrėja Gitana Kaminskienė patvirtino, jog panašių pareiškimų prieš rinkimus pasitaiko dažniau. Iki šiol pareigūnei daugiausia tekę spręsti bylas dėl asmens įžeidimo internetiniuose komentaruose, o S.Liekio tyrimas, pasak G.Kaminskienės – sunkus variantas. Šiuo metu tyrimas vykdomas per Vilniaus teisėsaugos institucijas. Tyrėjos teigimu, įtariamasis nenustatytas. Kas gresia pažeidėjui, jei toks bus nustatytas, tyrėja nesiryžo spėti, kadangi, pasak jos, ši nusikalstama veika gali būti perkvalifikuota pagal kelis baudžiamojo kodekso straipsnius.

Apie gaunamus skundus iš Klaipėdos savivaldybės dėl įvairių pažeidimų rinkimų kampanijos metu patvirtino ir Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Pasak jo, ne kartą pranešta apie  naudojimosi socialiniais tinklais internete dezinformacijai skleisti atvejus. Komisijos pirmininkas prisiminė atvejį, kai buvo pranešta apie ne vietoje iškabintus rinkiminius plakatus, viena partija skundėsi, kad prisidengus jos vardu skleidžiamas melas. „Visokių skundų būna, kur jau iš Klaipėdos negausi“, – ironiškai mintį baigė Z.Vaigauskas.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kodėl verta praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus? (2024-10-02)

    Šiandien, kai technologijos užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, praleisti vakarą su šeima žaidžiant stalo žaidimus tampa vis svarbesne tradicija. Tai ne tik smagus būdas pabėgti nuo ekranų, bet ir puiki galimybė sustiprinti šeimos ryšius, mokytis naujų įgūdžių ir kartu sukurti nepamirštamas akimirkas. Stalo žaidimai, net paprasčiausi ir trumpiausi, gali praturtinti šeimos laisvalaikį bei skatinti bendravimą.

    Bendravimas ir artimųjų ryšių stiprinimas

    Vienas iš pagrindinių privalumų, žaidžiant stalo žaidimus, yra galimybė bendrauti su šeimos nariais. Žaidimai suartina, leidžia pasikalbėti ir kartu išspręsti užduotis ar susidurti su iššūkiais. Tai puiki galimybė ne tik juoktis ir linksmintis, bet ir išgirsti vienas kitą. Kasdieniniame gyvenime, pilname darbų ir pareigų, dažnai pritrūksta laiko paprastam, kokybiškam bendravimui, todėl stalo žaidimai gali tapti ta jungiamąja grandimi, kuri stiprina šeimos ryšius. Be to, žaidimai suteikia progą geriau pažinti vienas kitą – nuo strateginio mąstymo iki humoro jausmo.

    Įgūdžių lavinimas

    Stalo žaidimai ne tik linksmina, bet ir ugdo įvairius įgūdžius. Žaisdami įvairaus tipo žaidimus, vaikai ir suaugusieji gali lavinti loginį mąstymą, strategiją, kūrybiškumą ir net problemų sprendimo gebėjimus. Kai kurie žaidimai reikalauja planuoti kelis žingsnius į priekį, o kiti – greitai reaguoti ir priimti sprendimus. Be to, daugelis stalo žaidimų ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, kai komandos dirba kartu siekdamos bendro tikslo. Tai ne tik smagi veikla, bet ir naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems, padedant lavinti svarbius gyvenimo įgūdžius.

    Emocinio intelekto ugdymas

    Žaidžiant stalo žaidimus, šeimos nariai dažnai susiduria su įvairiais emociniais iššūkiais – laimėjimu, pralaimėjimu, netikėtais posūkiais. Tokios situacijos moko, kaip tinkamai reaguoti į įvairias emocijas, skatina empatiją ir savikontrolę. Mažesni vaikai gali išmokti susidoroti su pralaimėjimu, o vyresniems žaidėjams tai yra puiki galimybė lavinti savitvardą ir geranoriškumą. Būtent dėl šių savybių žaidimai padeda šeimai išmokti, kaip drauge įveikti sunkumus ir spręsti konfliktus.

    Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

    Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme stalo žaidimai gali tapti puikiu būdu atsipalaiduoti. Žaidžiant su šeima, dėmesys nukrypsta nuo kasdienių rūpesčių, o įsitraukimas į žaidimą leidžia pamiršti stresą. Smagus bendravimas, juokas ir lengva konkurencija padeda sukurti teigiamą atmosferą, kurioje visi gali pasijusti atsipalaidavę. Vakarai, praleisti su šeima prie stalo žaidimų, tampa puikiu būdu atkurti vidinę pusiausvyrą ir iš naujo pajusti ryšį su artimaisiais.

    Nostalgiškos ir nepamirštamos akimirkos

    Kartu praleistos akimirkos, ypač kai jos susijusios su juoku ir bendravimu, lieka ilgam. Žaidžiant stalo žaidimus, dažnai atsiranda situacijų, kurios taps šeimos istorijos dalimi ir bus prisimenamos dar daugelį metų. Kiekviena partija gali tapti nauju nuotykiu, sukuriančiu ne tik žaidimo momentus, bet ir smagias istorijas, kurias bus galima pasakoti vėliau. Šios akimirkos sukuria šeimos tradicijas, kurios tampa svarbia jos dalimi.

    Vakarai, praleisti su šeima žaidžiant stalo žaidimus, ne tik stiprina šeimos ryšius, bet ir padeda lavinti įgūdžius, ugdo emocinį intelektą ir suteikia progą atsipalaiduoti. Tai puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sukurti prisiminimus, kurie lydės visą gyvenimą.


  • Kas yra daiktų internetas? (2023-10-16)

    Nesunku pastebėti, kad internetas šiandien mums suteikia itin daug įvairių galimybių: būtent dėl jo, galime bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat galime ir žiūrėti filmus, klausytis muzikos, apsipirkti, surasti mums reikiamą informaciją ir t.t. Tačiau net ir tai – dar ne viskas: o, ar esate girdėję apie daiktų internetą?

  • Kaip kurti logotipus? (2021-12-03)

    Logotipas yra vizualus kiekvieno verslo veidas. Tai visur – reklamoje, socialiniuose tinkluose, pakuotėse, elektroninėse parduotuvėse ir kitose komunikacijos formose. Dažniausiai logotipas yra įsimintiniausia vizualinė prekės ženklo detalė.

  • Perkame lauko šviestuvą internetu - kas svarbu? (2020-03-24)

    Šiuolaikinė rinka mirgėte mirga nuo pačių įvairiausių prekių pasiūlymų. Ne išimtis ir šviestuvai. Visgi tai nėra toks paprastas prietaisas kaip gali pasirodyti - tinkamai pritaikytas šviestuvas yra ne tik komfortą užtikrinantis praktiškas įrenginys, bet ir puikus aplinkos jaukumo elementas. Šiandien pačių įvairiausių įrenginių galima įsigyti ir internetinėje erdvėje. Ieškote joje lauko šviestuvo? Į ką turėtume atkreipti didžiausią dėmesį?

  • Draudimo skaičiuoklė internete - kad rastumėte geriausią pasiūlymą (2019-10-17)

    Renkatės naują automobilį, bet nežinote į ką atkreipti dėmesį, kad už jį nepermokėtumėte? Štai keletas patarimų kaip išvengti didesnių draudimo išlaidų įsigyjant transporto priemonę.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed